


Augusztus 24. és szeptember 2. között a Hybridart Camp alkotótáborban a fiatal, cseh, román, szlovák, lengyel és szerb művészek a környezettudatosság, upcycling, azaz a továbbhasznosítás jegyében készítették el műveiket az inspiráló balatoni környezetből ihletet merítve.
Az alkotások a Collabyrinth kültéri installáció elemeiként különböző művészi nézőpontokat képviselve fogalmazzák újra a hulladékot, mint ismételten felhasználható anyagot. A 2020-ban tervezett Collabyrinth célja a tudatos fogyasztás és a fenntarthatóság szellemiségének képzőművészeti eszközökkel való megjelenítése.
Az installáció egy közösségi labirintus megvalósítása köré épült, amelyet jelenleg a 2020-as és a 2021-es év alkotásai tesznek teljessé. A Collabyrinth tereit járva elmerülhetünk gondolatainkban és mélyebb elmélkedésre összpontosíthatunk. A körbe- és bejárható labirintus üzenete a fenntartható hulladékgazdálkodásra és a tudatos fogyasztásra való fokozott odafigyelés.
A Collabyrinth Veszprém megyéből a fővárosba utazva 2021-ben a Millenárison a Brain Bar rendezvényén mutatkozott be szeptember 9-én és 10-én, majd hamarosan visszatér a balatoni régióba és a veszprémi közönség is megismerheti.
A Hybridart Campről Derzsi Mátyás készített videót és fotókat.


Hybridart Camp 2021.
2021-ben a HybridCycle a VEB 2023 programmal együttműködve a festői Köveskálra invitálta a hazai és nemzetközi művészeti intézmények hallgatóit és friss diplomásait.
Hybridart Camp 2021.
2021-ben a HybridCycle a VEB 2023 programmal együttműködve a festői Köveskálra invitálta a hazai és nemzetközi művészeti intézmények hallgatóit és friss diplomásait.
A nyertes pályázóknak hazánk egyik legszebb természeti tájának megismerésén túl lehetősége nyílik egy helyspecifikus projektmunka létrehozására, amit Veszprémben, Budapesten, 2023-ban pedig egy utazó kiállítás keretében 10 másik, múlt- és jövőbéli Európa Kulturális Fővárosa címet elnyert településen ismerheti meg a nagyközönség. A programban résztvevő művészek fejenként 180 000 Ft összegű ösztöndíjban részesülnek.




2021 július-októberi időszakában összesen hat képzőművész számára 3 hetes időszakokra elérhetővé tesszük alkotótelepünket, ami kreatív, fenntarthatóság fókuszú alkotói tevékenység helyszínéül szolgál. A rezidencia célja elsősorban a fenntarthatóság és a képzőművészet ötvözésének, határterületeinek kutatása, az ezen alapuló alkotás bátorítása, támogatása.
Ilyen volt a 2021-es Hybridart Camp nemzetközi fenntarthatósági alkotótábor.